Yazın İlk Getirdikleri

Yaz İzmir' de tüm sıcaklığıyla sürüyor sayın okuyucum. Hatta bu aralar sıcak samimiyetini fazlasıyla artırdı, sayın Carrier' ı klima konusunda sık sık iyi dileklerle anıyoruz.  Yaz güzelliğiyle yoğun gündemi de beraberinde getirdi bizim aile için. İki yeğenim birden evleniyor bu yaz, hatta biri evlendi.

Düğünler bizim eve de tatlı telaş getirdi. Önce bir boya işimiz vardı, epey bir iş çıkardı. Biz de yaza tazelenerek girmek istedik, gelecek misafirler öncesi. Ardından benim yoğun iş gündemim, bayram boyunca proje dönemi yaşadık. Azalmayan yoğunlukta geçen günlerimizin ardından, evimizin bereketi misafirlerimiz düğüne katılmak üzere geldiler. Hele içlerinde bir küçük birey var ki çok tatlı. Evimizin neşesi oldu bir süre, evde bebek ağlaması duyulmayalı uzun bir süre olmuştu. İşe gittiğim günlerde eve dönmek için sabırsızlandım bir süre, eve dönüp onunla oyun oynamak tüm yorgunluğumu alıyordu. Geçmiş zaman kullanıyorum, çünkü bugün evlerine döndüler ailesiyle akıllı bıdığım. Selin henüz bir yaşında, eşimin yeğeni. Ben ilk doğduğundan bu yana ilk kez gördüm, şehirler uzak olunca. En çok sevdiğim huyu ki kesinkle doğru buluyorum, yakın teması sevmiyor. Birlikte oyun oynuyoruz, gülüyoruz eğleniyoruz hatta yanyana oturuyoruz. Ama yakın temasa tepki veriyor, anne babasından başka kimsenin kucağına gitmiyor. O kadar masum ve sevimli ki hayat umarım tüm değişkenliklerinde ibreyi mutluluktan yana gösterir tüm hayatı boyunca onun için. Biliyor musunuz şimdiden çok özledim onu, evin neşesi ve merkezi oldu bu kısa sürede.

Gelelim düğün olayına. Yeğenlerim sırayla evleniyor. Daha önceki yıllarda amca olarak bu kez de dayı olarak yaşadım bu duyguyu. Doğdukları günde çok mutlu olduğum yeğenlerimin gözlerindeki mutluluğu görmek beni çok sevindiriyor. Küçük kızım ne zaman büyüdün de evlendin, ne ara geçti bunca zaman. Bebekken ne çok ağlardın, hala kulaklarımda ağlaman. Yine ağlamana şahit oldum evden çıkarken, yarı mutluluktan yarı evden ayrılmanın hüznüyle ağlıyordun zeytinim. Bu kez beni de ağlattın. Sen de hep mutlu ol ömrün boyunca, tıpkı bu günlerdeki gibi hep mutlulukla bakın birbirinize, sevgiyle. Sevgiyle yetiştirin ileride doğacak çocuklarınızı, sevgiyle bakmasını öğretin çocuklarınıza. Kin, nefret olmasın yuvanızda, saygıyı eksik etmeyin birbirinize karşı. 

Şimdi tatil planlama zamanı, zira çok yorulduk. Bu seneki tatil planımızın ana teması birbirimizle çok ve verimli zaman geçirmek olacak. Zira çocuklar çabuk büyüyorlar ve yuvadan çabuk uçuyorlar ruhsal halindeyim bu günlerde. Biraz daha özgür bir tatil planındayız, biraz plansız biraz oluruna bırakarak ama birlikte çokça zaman geçirerek, gezerek bir tatil olacak.

Bu günlerde iki kız mutlu etti beni, iki kız duygulandırdı. İkinizi de çok seviyorum akıllı bıdığım ve canım zeytinim. Kahvemi içerken ikinize de hayatın güzelliklerini diliyorum.Yorumlar

 1. Çok çok çok mutlu olsunlar. Siz de harika bir tatil geçirin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin inşallah, çok teşekkürler. Çocukların hızlı büyüdüğünü en çok bilenlerden olmalısın. Allah delikanlılarımızın da yüzlerini hep güldürsün :))

   Sil
 2. Ne güzel olaylar yaşanmış ailede, tebrik ediyorum. Mutluluklar diliyorum. Darısı benim iki yeğenimin başına diyeyim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, inşallah yeğenleriniz için de her şey gönüllerince gelişir.

   Sil
 3. Hoşgeldiniz hoşluklarla geldiniz ne güzel
  Zaman o kadar çabuk geçiyor ki bi bakmışsınız o sevimli bıdığın düğünündesiniz.
  Ne güzel bir tatil dileği. Sevdiklerinizle verimli ve çok zaman geçirmek.
  Mutluluğunuz bütün evreni sarsın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim, zaman inanılmaz hızlı akıyor. Mutluluk ve sevgi hepimiz için olsun.

   Sil
 4. Zaman çok çabuk geçiyor sanki. Bir bakıyorsun yuvadan uçuyor kuşlar. Yaz ayı geldi mi düğünler ve tatil ön plana çıkıyor genelde :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ömürleri boyunca mutlu olsunlar, minik kuşlarımız. Yaz ve tatil ne güzel, ben yazdan çok keyif alıyorum.

   Sil
 5. Çok çok mutlu olsunlar inşallah

  YanıtlaSil
 6. Ankara'da çok sıcak..
  Çocuklar büyüyünce eve gelen bebekler ayrı bir keyif veriyor bence de..
  Yegenlerinize mutluluklar diliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sıcaklar bunaltıcı hale geldi, iyi dilkeleriniz için çok teşekkür ederim.

   Sil
 7. Aileden kişilerin hayatında ki önemli değişiklikler insanın kendini de sorgulamasına neden oluyor.Bakış açısını değiştiriyor.Bir bakıyorsunuz küçük sandıklarınız büyümüş,bitmeyecek sandıklarınızın sonu gelmiş.Ailenizle mutlu tatilleriniz olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu gelişmeler insanın kendi yaşamını sorgulamasını sağlıyor, sürecin ne kadar hızlı ilerlediğini görünce insan yeni kararlar alıyor. Kalan zamanı iyi değerlendirme isteği beliriyor. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

   Sil
 8. Tatil planı yapmak insanı dinlendiriyor şimdiden huzurlu bir tatil dilerim.

  YanıtlaSil
 9. Oldukça hareketli geçmiş tatili hakettiniz o halde. Çok güzel bir tatil dilerim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hak ettiğimizi düşünüyorum, yoğun bir süreç yaşadık, dönüşte de yoğun bir dönem bizi bekliyor. Çok teşekkür ederim.

   Sil
 10. Yeğenlerinize ömür boyu saadetler dilerim... Ve çok güzel bir tatiliniz olsun dilerim...;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim,.

   Sil
 11. Yeğenlerinize mutluluklar dilerim öncelikle, çok duygu dolu oluyor, İzmir bu yıl fazlaca sıcak sanırım gözümüz korksa da bizim yaz planlarıda sizin o taraflarda :) küçük çocuk hep bir özlem, görünce bende farkediyorum, oğlumun o günleri ne çabuk gelip geçmiş... tatiliniz keyifli, birlikte bol vakit geçirdiğiniz güzel anılarla dolu olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygulanmamak elde değil, iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Bekleriz kahveye, sizin de tatiliniz çok güzel geçer umarım. Teşekkürler..

   Sil
 12. Sevdiklerinizle birlikte nice tatlı telaşlarınız olsun! İyi tatiller...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler, yaşam hepimize tatlı telaşlar getirsin.

   Sil
 13. Yegenlerinize mutluluklar, size de birlikte gecireceginiz her anin keyifle dolu oldugu, huzurlu ve eglenceli, harika bir tatil diliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, dinlenmeye çok ihtiyacım var. Bu tatilin iyi geleceğine eminim.

   Sil
 14. Selam,
  Ne kadar güzel ve içten bir yazı idi. İki yeğeniniz de çok mutlu olsunlar.
  Size dee keyifli tatiller efenim.

  YanıtlaSil
 15. Mutlu eden yorgunluklar:) iyi tatiller

  YanıtlaSil
 16. Tebrik ediyorum yeni evlenen yeğenlerinizi :) Gözünüzün önünde doğup büyüyüp evlenmeleri...zaman çok hızlı dedirtiyor.
  Ne güzel evde minik bir bireyin oluşu, neşesi, sevimliliği, telaşı :) Çok doğru bir cümle kurmuşsunuz, bu zamanda bebeğin dokunulmasından hoşlanmaması konusunda.
  Şimdiden iyi tatiller diliyorum size ve ailenize :)

  YanıtlaSil
 17. Ömür boyu mutlu olurlar inşallah. Böyle samimi bir dille yazılmış yazıları okumak gerçekten büyük keyif. Bu keyfi yaşattığınız için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 18. Öncellikle evlenecek arkadaşlar mutluluklar diliyorum sizede mutlu huzurlu bol dinlenceli tatiller sevgiler saygılar.

  YanıtlaSil
 19. Ankara'da hava çok dengesiz.Dün gün boyu yağmur yağdı :( İyi dinlenmeler size :)

  YanıtlaSil
 20. Yaşlandıkça insanlar daha duygusal oluyor herhalde. Şimdiden iyi tatiller.

  YanıtlaSil
 21. Tebrik ediyorum yeğenlerinizi çok mutlu olsunlar :)

  YanıtlaSil
 22. mutluluklar yeğenlerinize inşallah...

  YanıtlaSil
 23. awesome article.
  thanks for sharing

  YanıtlaSil
 24. ne güzel bir yazı olmuş bu..ben bile duygulandım"" hayat umarım tüm değişkenliklerinde ibreyi mutluluktan yana gösterir tüm hayatı boyunca "" nee güzel bir dilek bu..harika bir tatil olsun tüm güzel ailenize inşallah..

  YanıtlaSil
 25. Çok mutlu olurlar umarım. Benim kuzenim de ekim ayında evleniyor. Çook garip bir his gerçekten onu düğüne hazırlamak. Bence henüz çok küçük evlenmek için ama ikna edemedim işte. :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar